
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 1 |
| Interface | SPI |
| Min Input Voltage | 2.475 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 24 |
| Number of Inputs | 4 |
| Supply Type | Analog, Digital, Dual |
| Max Input Voltage | 2.525 V |
| Sampling Rate | 800 ksps |
| Number of Converters | 1 |
| Number of Analog Inputs | 4 |
| power consumption | 85 mW |
| Resolution | 3 B |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Features | True Bipolar |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Configuration | MUX-ADC |
| Input Type | Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | SPI, DSP |
| Core Architecture(core/core processor) | Sigma-Delta |
| Reference Type | External |
Stock: 926
Distributors
pcbx
Unit Price$19.45910
Ext.Price$19.45910
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $19.45910 | $19.45910 |
| 10 | $15.74871 | $157.48710 |
| 25 | $14.82145 | $370.53625 |
| 50 | $14.72427 | $736.21350 |
| 100 | $14.62774 | $1462.77400 |
| 300 | $13.98499 | $4195.49700 |
| 500 | $13.37048 | $6685.24000 |
| 1000 | $12.78312 | $12783.12000 |
